lunes. 06.12.2021 |
El tiempo
lunes. 06.12.2021
El tiempo

O Xuvenil "B" logra o ascenso a Liga Nacional; Alevín B e Prebenxamín Campións de Liga

Xuvenil B
Xuvenil "B"

 

Gran tempada a do noso Xuvenil "B" adestrado por Guillermo García que culmina con un más ca merecido ascenso a Liga Nacional, tras unha Liga con  un formato express disputado en 3 meses de competición, nos que os de Guille remataron primeros do Subgrupo D do Grupo SUR tras un bonito duelo con Barbadás e Calasancio. 

Xa na segunda Fase, o noso Xuvenil "B" volvía rematar primeiro dun grupo de 4 a unha sola volta e no que remataría clasificado para a Fase Final por diante de Barbadás, CP Calasancio e CD Arenteiro.

Xa na Final ante o Salgueiriños no Campo da Madroa, os de Guille conseguían o ascenso tras vencer por un gola a cero aos pontevedreses. Parabéns!!!!!

 

SUR - D Partidos Últimos
   Pts J G E P   
  PABELLON OURENSE C.F. "B"  11 6 3 2 1  G E G G E  
  U.D. BARBADAS  10 6 3 1 2  P G G P G  
  C.P. CALASANCIO  9 6 3 0 3  G P P G P  
  C.D. ARENTEIRO  3 6 0 3 3  P E P P E  

 

Fase 2 - Grupo SUR-A2 Partidos Últimos
   Pts J G E P   
  PABELLON OURENSE C.F. "B"  8 3 2 0 1  P G G  
  C.D. LEREZ  7 3 2 0 1  G P G  
  GONDOMAR F.B.  6 3 1 1 1  E G P  
  C.P. ALERTANAVIA  2 3 0 1 2  E P P  

 

FASE FINAL

1ª Ronda, 26-06-2021

URAL ESPAÑOL C.F. "B"   APLZ.     E.D. XUVENTUDE OROSO 
BERGANTIÑOS C.F.  2    1  GALICIA DE CARANZA 
COLEGIO HOGAR S.R.  1    1  C.D. LEREZ 
PABELLON OURENSE C.F. "B"  1    0  SALGUEIRIÑOS C.F.

O ALEVÍN "B" CAMPIÓN DA SEGUNDA GALICIA

O Alevín "B" adestrado por María J. Caramés proclamouse campión da Segunda Galicia esta fin de semana, Con unha xeira de partidos envidiable remataron a Liga en primera posición, e invictos, do Grupo A con 28 puntos grazas a 9 vitorias e un empate, Segundo foi o Pabellón EDO con 23 puntos.

Nas eliminatorias por o título derrotaron en semifinais por dous goles a cero ao ACD Polígono para derrotar na final ao SD Nogueira por idéntico resultado. Temporada Cum Laude dos rapaces de María J. Caramés que logran o título da Segunda Galicia sen conocer a derrota.

PARABÉNS CAMPIÓNS!!!!!

 

 

Segunda Galicia - Grupo A Partidos Últimos
   Pts J G E P   

 

PABELLON OURENSE C.F. "B"  28 10 9 1 0  E G G G G  
  PABELLÓN E.D. OURENSE "B"  23 10 7 2 1  E G G G E  
  C.D. LA PURISIMA  16 10 5 1 4  P P G G E  
  OURENSE C.F. "B"  15 10 5 0 5  G G P P G  
  A.D. BOSCO "C"  3 10 1 0 9  G P P P P  
  E.D.C. BARBADAS "C"  3 10 1 0 9  P P P P P  

 

Semifinales

PABELLON OURENSE C.F. "B"  2    0  A.C.D. POLÍGONO SAN CIPRIÁN 
U.D. OURENSE "B"  3    4  S.D. NOGUEIRA RAMUIN 

FINAL

PABELLON OURENSE C.F. "B"  2    0  S.D. NOGUEIRA RAMUIN

 

Prebenxamín A

 

O PRE-BEMXAMÍN CAMPIÓN DA PRIMEIRA GALICIA

​Temporada inmaculada do equipo adestrado por Julio Casanova e Luis Parada, que rematou a Liga contando os partidos por vitorias. Mención especial amén para equipo Promesas de Alejandro Domínguez, que remataron en segunda posición.

 

  Partidos Últimos
   Pts J G E P   

 

PABELLON OURENSE C.F.  36 12 12 0 0  G G G G G  
  PABELLON PROMESAS C.F.  26 12 8 2 2  G G P G G  
  C.P. CALASANCIO  18 12 6 0 6  P G P G P  
  E.D.C. XINZO  15 12 4 3 5  G P P E P  
  E.D.C. BARBADAS  15 12 5 0 7  P G G P G  
  U.D. OURENSE  12 12 3 3 6  G P P P E  
  C.D. ARENTEIRO  0 12 0 0 12  P P P P P  

 

prebenj-promesas

O Xuvenil "B" logra o ascenso a Liga Nacional; Alevín B e...